Ranč U Trapera    Podlesok


MOBIL: ++421-911-987231
++421-915-987232
EMAIL: info@rancutrapera.sk
WWW: www.rancutrapera.sk
www.slovenskyraj.sk/utrapera/
GPS: N 48.964864°
E 20.373931°
ADRESA: Podlesok 16
053 15 Hrabušice

    Ranč U Trapera sa nachádza v severnej časti národného parku Slovenský raj pri turistickom stredisku Podlesok. Ranč celoročne ponúka pre jazdcov aj pre úplných začiatočníkov možnosť vychádzky na koňoch do prekrásnej prírody národného parku a jeho okolia.
    V lete je možnosť peších túr do roklín Slovenského raja (Suchá Belá, Kyseľ, Piecky, Veľký Sokol, Prielom Hornádu) a na Kláštorisko. V zimných mesiacoch je možnosť navštíviť lyžiarske strediská Levočská dolina, Spišská Nová Ves-Rittenberg, Plejsy a Vysoké Tatry. Pre milovníkov jazdy na bežkách je okolie penziónu vynikajúcim terénom.
    Objekt je vhodným východiskom na výlety autom na návštevu historických pamiatok Spiša a Gemera (Levoča, Spišský hrad, Betliar), Dobšinskej ľadovej jaskyne, Vysokých Tatier, splavu Dunajca v Pieninách a termálneho kúpaliska Vrbov a AquaCity Poprad.

Popis objektu (10 lôžok + 8 prístelok):
    - 4 samostatné izby s vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací box, WC) a TV-SAT (4/2+2)
    - 1 samostatná izba s vlastným sociálnym zariadením a TV-SAT (1/2)
    - kuchyňa vybavená kuchynskou linkou, elektrickým sporákom s elektrickou rúrou, mikrovlnnou rúrou a chladničkou s mrazničkou (možnosť objednať si raňajky)
    - spoločenská miestonosť (25 miest) s výhľadom na panorámu Vysokých Tatrier prepojená s kuchyňou
    - veranda s posedením
    - altánok s posedením, vonkajším ohniskom a prenosným grilom
    - celoročná prevádzka

    Celý objekt je zhotovený z masívneho dreva (guľatiny), je to teda zrubová stavba, ktorá vytvára krásnu pokojnú atmosféru ideálnu pre oddych.
    V areáli ranča sa nachádza veľký výbeh s jazdeckými koňmi, v neďalekom susedstve sú ohrady s mäsovým dobytkom (Aberdeen Angus, Charolais).
    Ubytovaným hosťom ponúkame pomoc pri plánovaní peších a lyžiarskych túr v Slovenskom raji a jeho okolí, splavovaní okolitých riek (Hornád, Poprad, Hron) a zabezpečení turistického sprievodcu, horského vodcu a lyžiarskeho inštruktora.

Cenník:
    Cena ubytovania:
       Dvojlôžková izba 50 € /noc t.j. 25 € /osoba/noc, prístelka 15 € /osoba/noc.
       Dvojlôžková izba len na 1 noc 55 € /noc t.j. 27,50 € /osoba/noc, prístelka 10 € /osoba/noc.
    Ubytovanie cez sviatky (Veľká noc, Silvester):
       Dvojlôžková izba 55 € /noc.

    Daň z ubytovania 2 € /osoba/noc.

    Možnosť objednania raňajok 6 € /osoba.

    Ranč celoročne ponúka pre jazdcov aj pre úplných začiatočníkov možnosť vychádzky na koňoch do prekrásnej prírody národného parku a jeho okolia.
    Poplatok predstavuje 15 € /hod./osoba pre hostí ubytovaných na ranči, 20 € /hod./osoba pre cudzích.

    The Guest Ranch U Trapera is located in the northern part of the Slovenský raj (Slovak Paradise) National Park close to the Podlesok tourist centre.The Ranch offers horse riding trips thru a beautiful nature of the National Park for the experienced riders, as well as for the first time beginners all year around.
    During a summer there are choices of hiking thru several breathtaking gorges of Slovenský raj (Slovak Paradise) such as Suchá Belá, Kyseľ, Piecky, Veľký Sokol, Prielom Hornádu and to the Kláštorisko. During the winter months there are possibilities to visit several ski centres Levočská dolina, Spišská Nová Ves-Rittenberg, Plejsy and Vysoké Tatry. The area around the Ranch has some great terrains for the crosscountry skiing lovers, too.
    The Ranch is also a great starting point for taking driving trips to the historical sightseeings of the Spiš a Gemer regions (Levoča, Spišský hrad, Betliar), Dobšinska ľadova jaskyna, Vysoke Tatry, the rafting trip down the Dunajec river in Pieniny, and to the thermal hot spring swimming pools Vrbov and AquaCity Poprad.

Ranch description (10+8 beds):
    - 4 private rooms with own bathrooms (sink, shower, toilet) and TV-SAT (4/2+2)
    - 1 private room with own bathroom and TV-SAT (1/2)
    - kitchen fully equipped with dishes, cutlery and pots, hot water, sink, electric cooking and baking stove, microvawe owen, refrigerator and freezer (optional breakfasts available)
    - living room (25 seats) overlooking panorama of the High Tatras connected to the kitchen
    - covered patio with the outdoor seating
    - gazebo with seating, outdoor fireplace and portable grill
    - open all year around

    The whole building is made out of round logs which creates a great peaceful atmosphere ideal for relaxing.
    There is a large corral with riding horses within the Ranch private property, there are more fences with the cattle (Aberdeen Angus and Charolais breeds) right next door.
    We gladly assist our guests with planning their hiking and skiing trips in Slovensky raj and the areas around, or running the local rivers (Hornád, Poprad, Hron). We can also arrange hiking or mountain guides and the ski instructor.

Price list:
    Price of accommodation:
       Double room 50 € /night i.e. 25 € /person/night, extra bed 15 € /person/night.
       Double room only for 1 night 55 € /night i.e. 27,50 € /person/night, extra bed 10 € /person/night.
    Accommodation during holidays (Easter, New Year's Eve):
       Double room 55 € /night.

    Accommodation tax 2 € /person/night.

    Option to order breakfast 6 € /person.

    The ranch offers all year-round possibility of horse riding trails to the beautiful nature of National Park and its surroundings. Walks are suitable for experienced riders as well as for beginners.
    Fee of 15 € /hour/person - for guests staying at the ranch, 20 € /hour/person - for others.


webmaster