Penzión Sypanec    Spišský Hrušov


MOBIL: ++421-905-547102
++421-905-953184
EMAIL: franko.sypanec@gmail.com
WWW: www.slovenskyraj.sk/sypanec/
GPS: N 48.947681°
E 20.707005°
ADRESA: 053 63 Spišský Hrušov 173

Slovenský raj - Dovolenka v lete i zime

    Ak sa rozhodnete stráviť letnú dovolenku v národnom parku Slovenský raj v Spišskej Novej Vsi v zariadeniach penziónu Sypanec, máte na dosah ďalšie národné parky: Vysoké, Nízke Tatry a Pieniny.
    Náš región SPIŠ je klenotnicou gotiky a renesancie. Nájdete tu vysoké skalnaté štíty, hlboké a divé kaňony s množstvom vodopádov, dravé horské rieky, ľadové a vápencové jaskyne, termálne liečivé pramene, kúpaliská, vzácne starobylé mestá, dediny so zachovalou ľudovou architektúrou, hrady, zámky a predovšetkým neporušenú panenskú prírodu.
    Chceme Vás počas Vašej dovolenky aspoň na chvíľu vytrhnúť z každodenných stresov a precivilizovaného sveta. Na svahoch národných parkov Slovenského raja a Vysokých Tatier môžete vychutnávať krásy zimy, sánkovať sa, lyžovať a pešo zdolávať zamrznuté kaňony a vodopády.
    V tomto popise nie je možné uviesť všetko, čo môžete u nás vidieť a zažiť. Privítame Vás v každom čase po celý rok. Môžete u nás zažiť čarovné VIANOCE, veselý SILVESTER, pekné LETO v horách, nadýchať sa čistého vzduchu v ekologicky nenarušenej prírode Slovenského raja a precítiť melancholickú farebnú JESEŇ.

Možnosti:
    1) Návšteva kultúrnych pamiatok: Spišský hrad (UNESCO), Spišská Kapitula (UNESCO), Levoča - historické mesto, Markušovce - kaštieľ, Žehra - gotický kostol (UNESCO), prírodná rezervácia Dreveník (UNESCO).
    2) Návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne (UNESCO), vápencovej jaskyne Domica (UNESCO), Gombaseckej jaskyne (UNESCO).
    3) Termálne kúpalisko Vrbov, vodná nádrž Dedinky, Ružín, letné kúpalisko v Spišskej Novej Vsi.
    4) Milovníci pešej turistiky môžu navštíviť trasy Slovenského raja, Tatier a ochutnať syrové špeciality na salaši, prípadne si zajazdiť na koni.
    5) Možnosti lyžovania s umelým zasnežovaním v lyžiarskych strediskách Plejsy Krompachy, MlynkyDedinky, Poráč, Spišská Nová Ves.

Popis objektu (15 lôžok + 3 prístelky):
    - 8 samostatných izieb s vlastnou kúpeľňou a WC (2/2+1, 5/2, 1/1+1)
    - spoločenská miestnosť s FTV, biliardom a hracím automatom
    - terasa
    - miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží
    - krytý prístrešok s krbom a grilom
    - záhrada s posedením a ohniskom
    - bezplatné parkovanie áut v uzavretom dvore
    - celoročná prevádzka

    Cena ubytovania osoba/deň 10 €, polpenzia 7 €.SŁOWACKI RAJ URLOP W LECIE I W ZIMIE
Jeżeli zdecydujecie się na wypoczynek w NARODOWYM PARKU SŁOWACKI RAJ to serdencznie zaprasamy so pensjonatu "SYPANEC" w Spiskim Hrusovie.

    Nasza miejscowść znajduje się na 12-tym km, na wschód od Spisskiej Nowej Wsi - do Koszyc, na Spiszu. Spisz stynie z wielu gotyckich i renesansowych zabytków (Gotická cesta). Zobaczycie tutaj historyczne miasta i wsie z zamkami, palacami i starą ludową architekturą.
    Podzas pobyt u napotkacie na naszej ziemi niezniszczoną przyrodę. Zobaczycie wysokie skalne szczyty, glębokie i dzikie kaniony, bystre górskie rzeki, jeziora i wodospady, lodowe i wapienne jaskinie, termiczne kąpieliska orazwspaniałą faunę i florę. W pobliżu znajdują się Wysokie Tatry, Pieniny i inne pasma górskie, po których wiosną i jesenią można wędrować a zimą jeżdzić na nartach, sankach oraz pieszo pokonywać zamiarznięte potoki, kaniony i wodospady.
    W tej krótkiej informacji nie jest możliwe opisanie piękna Spiszu. Chcemy Was wyrwać z codziennych stresów i miejskiej cywilizacji. Powitami Was o każdej porze roku. Możecie u nas przeżyć: piękne święta Bożego Narodzenia, wesolego Sylwestra, wspaniałe lato w górach, kolorową jesień i prawdziwą śnieżną zimę.

    Możliwości zwiedzania:
Spissky zamek (UNESCO), Spisska kapitula (UNESCO), rezerwat Drevenik (UNESCO).
Historyczne miasta: Lewoca, Keżmarok, Stara Lubovna, Markusovce.
Jaskinie: lodowe - Dobszynska i wapienne - Domocka, Gombasecka.
Wodny zalew - Dedinky, termiczne kąpielisko - Vrbov, letni basen w Spiskiej Nowej Wsi.

    Turyści, którzy uwielbiają piesze wędrówki mogą zwiedzać kilkanaście tras w Slowackim Raju (Cingov, Podlesok). W pobliżu pensjonatu "SYPANEC" znajduje się znany ośrodek sportów zimowych Krompachy - Plejsy oraz Mlynki - Dedinky, Porac i Spisska Nowa Ves gdzie jest kilka wyciągów narciarskich.


webmaster