Penzión Spišský dvor    Smižany


MOBIL: ++421-903-603850
++421-904-171643
EMAIL: astary@spisskydvor.sk
WWW: www.spisskydvor.sk
www.slovenskyraj.sk/spisskydvor/
GPS: N 48.958840°
E 20.520331°
ADRESA: Nám. Pajdušáka 12
053 11 Smižany

    Rodinný penzion Spišský dvor sa nachádza v strede obce Smižany, ktorá je vstupnou bránou do Slovenského raja. Nájdete u nás pokoj, miesto na relax, šport aj zábavu. K dispozícii je spoločenská miestnosť s krbom, kde podávame raňajky. Po náročnéj túre si môžete oddýchnuť pri ohníku v besiedke pri krbe, kde si môžete pripraviť aj večeru, alebo na hojdačkách pri jazierku. Veľkú záhradu môžete využívať na loptové hry. V budove penziónu sa nachádza fitnes a sauna.
    V lesoch Slovenského raja nájdete krásnu faunu aj flóru a turistické výstupy do roklín - Prielom Hornádu, Sokolia dolina, Tomášovský výhlad či zo severnej strany Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol.
    Koho zaujíma história či sakrálne pamiatky príde si na svoje. Starobylé mesto Levoča je od nás vzdialené len 8 km a nájdete tu aj chrámový skvost najväčší gotický drevený oltár Majstra Pavla, či zrekonštruovanú radnicu. Neďaleko je Spišský hrad najväčšie hradisko v strednej Európe zapísaný v UNESCO. V meste Spišská Nová Ves (4 km) sa nachádza najvyššia veža odkiaľ sú krásne výhľady, veľké prírodovedné muzeum a starobylá budova divadla.
    V našej blízkosti je aj niekoľko jaskýň vápencová Belianska jaskyňa, Zlá diera, Dobšinská ľadová jaskyňa, či Ochtinská aragonitová jaskyňa.
    Máte radi lenošenie pri vode? Termálne kúpalisko vo Vrbove je od nás vzdialené 16 km, AquaCity Poprad 20 km a mestské kúpalisko v Spišskej Novej Vsi 5 km.
    V zime môžete využiť blízke lyžiarske zjazdovky Levočská dolina (15 km), Poráčska dolina (16 km) a Tatranská Lomnica (27 km). V celom našom okolí je dostatok trás na bežecké lyžovanie.

Vybavenie (25 lôžok + 10 prísteliek):
    - 10 izieb (2 rodinné štvorlôžkové izby 2/4, 1 trojlôžková izba 1/3, 7 dvojlôžkových izieb 5/2+2, 2/2), každá má WC, sprchu, FTV, satelit, minivežu a bezplatné WiFi pripojenie na internet
    - podávame len raňajky, možnosť večerí v reštaurácii v objekte
    - športové vyžitie v záhrade - streetball, šípky, stolný tenis, petang, záhradný šach
    - fitnes, sauna
    - reštaurácia v objekte penziónu
    - bezplatné parkovanie áut v objekte
    - prevádzka od 1.5. do 15.10.

Doplnkové služby: sprostredkúvame
    - vyhliadkové lety
    - jazda na koni
    - paragliding
    - sprievodcovské služby

Cenník:
    - 2-lôžková izba 36 €
    - 3-lôžková izba 45 €
    - 4-lôžková izba 55 €
    - prístelka pre dieťa do 12 rokov 10 €
    - prístelka pre dieťa nad 12 rokov 12 €
    - raňajky 8 €
    - raňajky dieťa do 12 rokov 4 €
    - pes malá rasa 7 €

    Deti do 3 rokov bez nároku na lôžko zdarma.
    Cena nezahŕňa poplatok obci vo výške 1 € za osobu na noc.


webmaster