Chata Juraj    Mlynky


TELEFÓN: ++421-53-4493322
MOBIL: ++421-903-173562
++421-907-407347
EMAIL: jurajboroth@post.sk
WWW: www.slovenskyraj.sk/juraj/
GPS: N 48.856375°
E 20.414760°
ADRESA: 053 76 Mlynky 322

AKCIA:
    Ubytovaní u nás 20 % zľava lyžiarskych skipasov v lyžiarskom stredisku MLYNKY-KRUHOVÁ.
    Ubytovaní hostia u nás nad 5 nocí grilované koleno na drevenom uhlí ZDARMA.
    Vyznávači racionálnej stravy grilovaný pstruh (viď. galéria).
    Požičiavanie bicyklov a nafukovacieho kanoe (dĺžka 3,6 m).
    K dispozícii je nová spoločenská miestnosť s krbom a grilom.


    Prázdninový rodinný domček Ubytovanie U Juraja sa nachádza pri samostatnom rodinnom dome v obci Mlynky v južnej časti národného parku Slovenský raj.
    V lete je možnosť pešej turistiky v blízkom okolí (Geravy, Zejmarská roklina), pre zdatnejších turistov v celom Slovenskom raji (Suchá Belá, Kláštorisko), možnosť cykloturistiky, jazdy na koni v blízkej obci Stratená, návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne a priehrady Dedinky. V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskych strediskách Mlynky-Kruhová a Mlynky-Biele Vody na umelo zasnežovaných lyžiarskych svahoch a na udržiavaných bežeckých tratiach v blízkom okolí.
    Ubytovanie je vhodným východiskom na poznávanie historických pamiatok Gemera a Spiša (Spišský hrad, Betliar, Levoča), jaskýň (Ochtinská aragonitová jaskyňa, Domica) a termálnych kúpalísk (Vrbov, Miškolc, Egyer).

Popis objektu (7 lôžok + 3 prístelky):
    - 3 samostatné izby s vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/3+1, 2/2+1)
    - vybavená kuchyňa s plynovým sporákom s rúrou, chladničkou a jedálenským kútom
    - miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží
    - záhradný prístrešok
    - veľká záhrada vhodná na športové hry
    - celoročná prevádzka, elektrické vykurovanie

    Možnosť bezplatného parkovania áut pri objekte a záhradného posedenia pri ohnisku a grile. Ubytovanie sa nachádza v kľudnej časti obce a je vhodné pre ľudí vyhľadávajúcich kľud a pokoj.
    Ubytovaným hosťom ponúkame bezplatnú pomoc pri plánovaní túr a výletov do okolia a zabezpečenie lyžiarskeho inštruktora, relaxačných masáží a sauny za poplatok. V prípade záujmu ponúkame zabezpečenie pohostenia spojené s grilovaním prasiatka.

    Ponúkame tiež možnosť ubytovania v podkroví rodinného domu v dvoch samostatných izbách (1/4, 1/2) so spoločným sociálnym zariadením (umývadlo, sprcha, WC) a vybaveným kuchynským kútom s elektrickým varičom a chladničkou.

    Lodging-house Lodging at George is located in the southern part of the Slovak Paradise, village Mlynky, next to a family house.
    Extensive oportunities for hiking (Geravy, Zejmarska roklina (canyon), Suchá Belá (canyon), Kláštorisko etc.), cyclo-tourism, horse-riding (in the neighbouring village Stratená), water-sports and swimming (dam Dedinky), winter sports - downhill skiing (Mlynky - Biele Vody, with facility for artificial snowing), cross-country skiing (with maintainted paths). In the neighouring area are also: caves (Dobšinská Ladová jaskyňa (ice cave), Domica, Ochtinská aragonitová jaskyňa), unique monuments of cultural heritage - Betliar chateau, castles Krásna Hôrka and Spišský hrad, historical Levoča city, swimming pools with thermal water - Vrbov, Miskolc-Tapolca and Eger (in Hungary).

Description of the house:
    - Three rooms (1 triple-room + 1 supplementary bed, 2 double-rooms with supplementary beds), each with own bathroom
    - Cooking facility (kitchen with a gas cooker, owen, refrigerator, dinning table etc.)
    - Space for skis, bicycles
    - Large garden with a garden shelter, fireplace, grill
    - House is operated all year round (with electricity heating)
    - Free parking

    Lodging available also in a penthouse of the family house next door - three rooms (2 triple rooms, 1 room with 4 beds) with common bathroom, kitchen corner (equipped with cooker, refrigerator etc.).
    Orders in foreign language (English, German) please fax to the number: +421-53-4699651. Basic data: required date of stay plus number of persons (indicate also number of children below 12 - they pay reduced price). Response will be given by fax or snail mail. Thank you for understanding.

    Zapraszamy do odwiedzenia i pobytu w rodzinnym, całorocznym gospodarstwie turistycznym "U Juraja" w miejscowości Mlynky przy drodze do narodowego parku "Słowacki Raj". W lecie można odbywać wycieczki: na sztuczny zbiornik wodny "Palcmańska Masa", wjechać wyciągiem krzesełkowym na "górę Gerawy", przejść uroczą "doliną Żejmarską". Bardziej wprawnym turystom polecamy całodzienne wycieczki do dolin: Sucha Bela, Piecki, Sokola, na Przełom rzeki Hornad oraz polanę Klasztorisko. Turyści rowerowi znajdą tutaj znakowane trasy, miłośnicy koni stadninę w pobliskiej Stratenie. Największą atrakcją w sezonie letnim (Máj - Wrzesień) jest Dobsińska jaskinia lodowa - jedna z największych w Europie (dojazd samochodem lub kolejką).
    Pobyt u nas umożliwia zapoznanie się z historią Spiszu odwiedzając: Spiską Novą Wieś, Spiskie Podhradzie (pięknie położony zamek), Lewocze, (miasto rodzinne rzeżbiarza Pawła z Łewoczy licznia wita stwosza). W pobliżu znajdują się żrodła termalne w miejscowościach: Vrbov, Miskolc i Egyer. Zimą czas można spędzić na trasach zjazdowych i biegowych w ośrodku Mlynky-Białe Wody.

Do dyspozycji miłych gosci pozostawiamy:
    - w domku wolno stojącym 3 samodzielne pokoje 1/3os+1, 2/2os+1, każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym, w sumię 7 miejsc + 3 dostawki, pomieszczenie kuchenne z ciepłą i zimną wodą, lodówką, kuchenką i sprzętem.
    - w domu rodzinnym 3 pokoje 1/4os, 2/3os ze wspólnym węzłem sanitarnym (umywałka, prysznic, WC) oraz kącik kuchenny

    Ponadto bezpłatnie udostępniamy parking, grilowanie, przchowalnię rowerów i sprzętu zimowego.
    Zapraszamy serdecnie i zyczymy milego wypoczynku w gospodarstwie turystycznym "U Juraja". Do zobaczenia !


webmaster