Turistické zariadenie a stanový tábor Ihla    Čingov


MOBIL: ++421-905-341770
++421-907-956396
EMAIL: IHLA.CINGOV@centrum.sk
WWW: www.slovenskyraj.sk/ihla/
GPS: N 48.941301°
E 20.484529°
ADRESA: Kontakt:
Michal Pacák
Gorkého 3
052 01 Spišská Nová Ves

    Turistické zariadenie a stanový tábor Ihla sa nachádza v národnom parku Slovenský raj v turistickom stredisku Čingov. Od zariadenia je možné podnikať pešie túry do roklín Slovenského raja (Prielom Hornádu, Sokolia dolina, Kláštorská roklina), na Tomášovský výhľad a Kláštorisko. V zime je možné mimo túr lyžovať alebo využiť bežecké trate v lyžiarskych strediskách Plejsy (31 km, medzinárodná homologizácia FIS), Levočská dolina (16 km), Poráč (16 km), Rittenberg (9 km), Čingov-Džurkovec (2 km) a Vysoké Tatry (32 km).
    Z ubytovania je možné podnikať výlety za poznávaním historických pamiatok Spiša - Levoča (15 km), Spišský hrad (29 km), Markušovce (12 km), Kežmarok (28 km), prírodných krás - Dobšinská ľadová jaskyňa (44 km), Pieniny (80 km), Vysoké Tatry (32 km) a na termálne kúpaliská Vrbov (24 km) a AquaCity Poprad (26 km). V blízkej Spišskej Novej Vsi je letné kúpalisko, krytá plaváreň a najvyššia kostolná veža na Slovensku (87 m).

    Ubytovacie chatky sú umiestnené na veľkej lúke na ktorej sa taktiež nachádzajú dve volejbalové ihriská s trávnatým povrchom. Pred chatkami sú umiestnené dve ohniská so stolmi a lavičkami určené na opekanie a príjemné posedenie pri ohni. Pred chatkou sa taktiež nachádza hojdačka.
    Turistické chatky sú vhodné pre nenáročných turistov. V každej chatke sú 4 izby, dve väčšie a dve menšie. V každej izbe sú dve poschodové postele, skrine a umývadlá so studenou vodou. V suteréne jednej z chatiek sa nachádza sociálne zariadenie, WC, umývadlá a sprchy s teplou vodou. K dispozícií je tiež kuchynka v ktorej sa nachádza plynový sporák, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, chladničky a ostatné vybavenie. Je možnosť zabezpečiť stravovanie.
    Vedľa chatiek sa nachádza Bufet Ihla s terasou, ohniskom, hojdačkami a stolným tenisom. V bufete je veľká spoločenská miestnosť s biliardovým stolom, stolným futbalom a televízorom čo sa dá využiť za nepriaznivého počasia. V bežnej ponuke je pestrá škála nealko/alko nápojov, sladkostí, nanukov a jedál.
    Možnosť usporadúvať rôzne firemné, rodinné a spoločenské akcie (školenia, guláš partie, oslavy narodenín, deň detí, zábavy, rekondičné dni, ...).

Kapacita:
    Ihla I.  - 4/4 posteľové izby, v suteréne WC a sprchy
    Ihla II. - 4/4 posteľové izby

    Chatky sú k prenájmu len v letnej sezóne. Nie sú vykurované.

Cenník:
   

    Poplatok za psa: 2 € /deň.
    V cene je zahrnutý rekreačný poplatok 0,60 € osoba/deň. Poplatok neplatia deti do 14 rokov a osoby ZŤP.
    Pri ubytovaní na viac ako 2 noci zľava 10% z ceny ubytovania. Školské výlety a väčšie skupiny (nad 10 osôb) tiež zľava 10%.
    U nás ubytovaným bude pri konzumácií jedál v našom bufete poskytnutá zľava 10%.
    Po objednaní termínu na ubytovanie je potrebné uhradit 50% z hodnoty ceny ubytovania inak nebude objednávka akceptovaná!

    Predaj hosťovacích povoleniek na lov rýb (Mo SRZ Spišská Nová Ves).
    Požičiavanie feratových setov 9 € /ks/deň.


   

Tešíme sa na Vašu návštevu!webmaster