Autocamping Podlesok    Podlesok


TELEFÓN: ++421-53-4299165 recepcia
++421-53-4299164 kancelária
FAX: ++421-53-4299163
EMAIL: recepcia@podlesok.sk
WWW: www.podlesok.sk
www.slovenskyraj.sk/atc/
GPS: N 48.963357°
E 20.383909°
ADRESA: Kontakt:
Hlavná 171
053 15 Hrabušice

    Autocamping Podlesok-Hrabušice sa nachádza v severozápadnej časti Slovenského raja, 2 km od obce Hrabušice, 20 km od Spišskej Novej Vsi a 16 km od Popradu.
    Autocamping Podlesok je situovaný v nádhernom prostredí prírodných krás Slovenského raja. Svojou polohou a vybavením je vhodný tak pre mototuristov ako aj všetky kategórie milovníkov prírody a turistiky. Je výborným východiskovým miestom pre kratšie i dlhšie výlety do územia mimoriadne bohatého na prírodné krásy.
    Objekt sa nachádza v turistickom centre Podlesok 542 m.n.m., ktorý je atraktívny nielen prírodou Slovenského raja, ale aj svojím blízkym okolím s rázovitými obcami i klenotami architektúry (Hrabušice, Betlanovce, Spišský Štiavnik - Kaštieľ, Hranovnica, Vernár, Spišský Štvrtok). Trasy túr pre pešiu turistiku sú vyznačené farebnými značkami.
    Je ideálnym východiskovým bodom do roklín (Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol, Prielom Hornádu), na Tomášovský výhľad a historické Kláštorisko.

Ubytovanie a služby
    Chata Javorina
       Počet lôžok 5, počet chát 11, sprcha, WC, teplá a studená voda
    Chata Javorina Komfort
       Počet lôžok 6 s možnosťou prístelky, počet chát 5, 2x izba, spoločenská miestnosť s posedením, jedálenským stolom a vybavenou kuchynskou časťou (elektrický varič, chladnička), sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC)

Stanovanie
    V areáli autocampu sú vyhradené priestory pre postavenie vlastného stanu alebo caravanu s pripojením na elektrickú energiu 6A/220V. Celková kapacita táboriska je 600 stanov.

    V areáli autocampu je možnosť využiť služby potravín Arabela a občerstvenia Súdok.

   

    Campsite Podlesok-Hrabusice is situated in North-western part of Slovensky raj (mountain range Slovak Paradise), 2 km from village Hrabusice, 20 km from town Spisska Nova Ves and 16 km from town Poprad.
    Campsite is situated in a cosy surrounding of natural beauty in Slovensky raj (mountain range Slovak Paradise). With its location and facilities is suitable for car-tourists, as well as, all categories of tourism and nature lovers. The camp is an excellent starting point for shorter or longer tours throughout the mountain range with extremely abundant natural scenery.
    The facility is located within the Tourist Centre Podlesok with altitude of 542 m above sea level which attractive not only for natural beauty of Slovensky raj, but also by the nearby distinctive villages (Hrabusice, Betlanovce, Spissky Stiavnik - castle, Hranovnica, Vernar, Spissky Stvrtok). The visitors are guided by marked pathways.
    It is also an ideal staring point to see the nearby chasms (Sucha Bela, Piecky, Velky Sokol, gorge of Hornad river), towards (Tomasovsky View) and the historic ruins of monastery (Klastorisko).

Accommodation services
    Cottage Javorina
       Number of beds 5, number of cabins 11, shower, WC, hot and cold water
    Cottage Javorina Comfort
       Number of beds 6 with extra beds, number of cabins 5, 2 bedrooms, living room with sitting area, dining table and equiped kitchen (electrical stove, fridge), bathroom (sink, shower, toilet)

Other accommodation
    Within the area of auto-camp, there is possibility of using your own tent or caravan on specified locations with electrical hook-up (6V/220V) and capacity for 600 tents.

    In the campsite is possibility make use of services in a grocery store Arabela and Sudok.

    Camping Podlesok położony w pięknym otoczeniu przyrody Słowackiego Raju. Leży w jego północno-zachodniej części, 2 km od miejscowości Hrabušice, 20 km od Spišskej Novej Vsi i 16 km od Popradu.
    Podlesok (542 m n.p.m.) jest bardzo atrakcyjnie położony nie tylko ze względu na przyrodę Słowackiego Raju ale także bliskość wielu ciekawych miejscowości z prawdziwymi perłami architektury, jak np. Hrabušice (gdzie romański kościół z XIII w. z wyjątkowym gotyckim ołtarzem), Betlanovce (gotycki kościół i renesansowy zamek), Spišský Štiavnik (gotycki kościół z końca XIV w., przebudowany w stylu barokowym i renesansowy pałac postawiony na miejscu średniowiecznego klasztoru), Spišský Štvrtok (gotycki kościół z XIII w., z najpiękniejszą na Słowacji gotycką kaplicą), Hranovnica i Vernár.
    Podlesok to także dogodny punkt wyjścia na szlaki, m.in. do wąwozów Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol, do przełomu Hornádu, na skalny taras Tomášovský výhľad, do Kláštoriska - centrum turystycznego Słowackiego Raju, gdzie są ruiny klasztoru z XIII/XIV w.

Noclegi
    Domek Javorina
       5 łóżek, 11 domków, prysznic, WC, ciepła/zimna woda
    Domek Javorina Komfort
       6 łóżek z dostawkami, 5 domków, 2 sypialnie, pokój dzienny z częścią wypoczynkową, stół jadalny i wyposażona kuchnia (kuchenka elektryczna, lodówka), łazienka siedzi żyjących (umywalka, prysznic, WC)

Camping
    Na terenie campingu je możliwość korzystania z własnego namiotu lub karawanę w określonych lokalizacjach z elektrycznym montažu (6V/220V). Pole namiotowe na 600 namiotów.

    Na terenie campingu jest również sklep spożywczy Arabela i oraz bar z przekąskami Sudok.


Recepcia

Kuchynka

Chata Javorina

Chata Javorina

Chata Javorina Komfort

Chata Javorina Komfort

Chata Javorina Komfort

Chata Javorina Komfort

Chata Javorina Komfort

Chata Javorina Komfort

Stanovanie

Stanovanie

Stanovanie

Stanovanie

Stanovanie

Stanovanie

webmaster