Penzión Spišský dvor    Smižany


TELEFÓN: ++421-53-4433469
MOBIL: ++421-948-401515
EMAIL: spisskydvor.sk@gmail.com
WWW: www.spisskydvor.sk
www.slovenskyraj.sk/spisskydvor/
GPS: N 48.958840°
E 20.520331°
ADRESA: Nám. Pajdušáka 16
053 11 Smižany

    Rodinný penzion Spišský dvor sa nachádza v strede obce Smižany, ktorá je vstupnou bránou do Slovenského raja. Nájdete u nás pokoj, miesto na relax, šport aj zábavu. K dispozícii je spoločenská miestnosť s krbom, kde podávame raňajky. Po náročnéj túre môžete oddýchnuť pri ohníku v besiedke pri krbe, kde si môžete pripraviť aj večeru, alebo na hojdačkách pri jazierku. Veľkú záhradu môžete využívať na loptové hry. V budove penziónu sa nachádza fitnes a sauna.
    V lesoch Slovenského raja nájdete krásnu faunu aj flóru a turistické výstupy do roklín - Prielom Hornádu, Sokolia dolina, Tomášovský výhlad či zo severnej strany Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol.
    Koho zaujíma história či sakrálne pamiatky príde si na svoje. Starobylé mesto Levoča je od nás vzdialené len 8 km a nájdete tu aj chrámový skvost najväčší gotický drevený oltár Majstra Pavla, či zrekonštruovanú radnicu. Neďaleko je Spišský hrad najväčšie hradisko v strednej Európe zapísaný v UNESCO. V meste Spišská Nová Ves (4 km) sa nachádza najvyššia veža odkiaľ sú krásne výhľady, veľké prírodovedné muzeum a starobylá budova divadla.
    V našej blízkosti je aj niekoľko jaskýň vápencová Belianska jaskyňa, Zlá diera, Dobšinská ľadová jaskyňa, či Ochtinská aragonitová jaskyňa.
    Máte radi lenošenie pri vode? Termálne kúpalisko vo Vrbove je od nás vzdialené 16 km, AquaCity Poprad 20 km, mestské kúpalisko v Spišskej Novej Vsi 5 km.
    V zime môžete využiť blízke lyžiarske zjazdovky Rittenberg 7 km, v Levočskej doline (15 km) a Poráčskej doline (16 km). Zjazdovka v Tatranskej Lomnici je vzdialená 27 km. V celom našom okolí je dostatok trás na bežecké lyžovanie.

Vybavenie:
    - 10 dvojposteľových izieb s 2 prístelkami, každá má WC, sprchu, FTV, satelit, minivežu, WiFi pripojenie na internet
    - Podávame len raňajky, večere v reštauráciách v obci
    - Športové vyžitie v záhrade - streetball, šípky, stolný tenis, petang, záhradný šach
    - Fitnes, sauna
    - Kaviareň
    - Parkovanie v uzamknutom dvore

Doplnkové služby: sprostredkúvame
    - vyhliadkové lety
    - jazda na koni
    - paragliding
    - masáže
    - lov zveri
    - sprievodcovské služby

Ceny:
    Mimosezóna: lôžko 12,50 € /osoba, jednoposteľová izba 19,50 €
    Sezóna od 1.6. do 30.9.: lôžko 16 €, jednoposteľová izba 25,50 €

    Raňajky 3,50 €.
    Deti do 3 rokov zdarma.
    Deti do 12 rokov zľava 25%.


webmaster