Chata FM    Košiarny briežok


MOBIL: +421944397790
+421904218998
EMAIL: vierka.mikolajova@gmail.com
jan.mikolaj@rup.sk
WWW: www.slovenskyraj.sk/fm/
GPS: N 48.937467°
E 20.516201°
ADRESA: Košiarny briežok 700
053 11 Smižany

    Chata sa nachádza 6 km od okresného mesta Spišská Nová Ves v Národnom parku Slovenský raj - časť Košiarny briežok v peknom a príjemnom lesnom prostredí.

Okolie chaty:
    V okolí chaty je trávnatý porast obkolesený ihličnatými a listnatými stromami vhodný na rôzne hry a opaľovanie. Pred chatou je parkovisko pre autá. V okolitých lesoch bohatých na lesné plodiny je možnosť prechádzok a krátkych peších túr.
    Neďaleko od chaty je miestna reštaurácia na bežné občerstvenie.

Vybavenie chaty:
    Chata je murovaná, kompletne vybavená na letnú a zimnú rekreáciu pre 6 osôb + 2 prístelky.
    V kuchyni je elektrický sporák, chladnička s mrazničkou, kávovar, kuchynská linka s nerezovým drezom, kuchynským riadom, pohármi, taniermi atď., stôl s lavicami a stoličkami, teplá a studená voda.
    V obývacej hale 7 x 6m je krb, jedálenský stôl, nábytok, rozkladací gauč (2 prístelky), 2 kreslá, farebný televízor, satelit, rádio, schodište, spoločenské hry, knižné publikácie o regióne, mapy a iná turistická literatúra.
    Na poschodí sú 2 spálne (6 x 3m) po 3 lôžka, v jednej manželská posteľ, nočné stolíky, skrine, posteľné prádlo, atď.
    Z predsiene je vchod do WC a kúpeľne, kde je umývadlo, sprchovací kút s teplou a studenou vodou. Vykurovanie chaty je zabezpečené krbom a elektrickými konvektormi.

Turistické atrakcie:
    V meste Spišská Nová Ves je športová hala, krytý bazén s možnosťou kúpania v krytom a vonkajšom bazéne, fitnes centrum ap. Vo Vrbove sú letné termálne kúpaliská. Historické mesto Levoča je vzdialené 11 km, Vysoké Tatry 35 km.
    V Slovenskom raji sú výborné podmienky na pešiu turistiku po roklinách, rebríkoch, rôznych lesných chodníkoch, známych turistických trasách v lete aj zime. V blízkosti sú 4 vleky s umelým zasnežovaním.

    The cottage is situated 6 km's from Spišská Nová Ves - the centre of the district in National park Slovak paradise - part "Košiarny briežok" in a beautiful place.

Surroundings of the cottage:
    There are beautiful woods around. In front of the cottage there is a place to sit with benches and a table, a fireplace on the ground, small playground with send and a swing for children. There is also enough place for sunbathing and place for parkig too.
    There is some equipment for example a big swing, some armchairs, tools for roasting and so on.
    There is a possibility to walk around in beautiful woods and not far away there is a restaurant and other cottages.

Equipment inside the cottage:
    The cottage is all brickbuilt and completely equiped for summer or winter holidays for 6 persons or 2 more.
    In kitchen there is a electric cooking range, a fridge, a coffee machine, a sink with hot water and a cupboard. There is also a table with a bench and chairs.
    In the livingroom (7 x 6m) there is a fireplace and a stove-range, one big table, some furniture, a sofa, 2 armchairs, a TV set and a radio. You can find some maps and books about our region there. There is a balcony from the livingroom and stairs to the attie. There are 2 bedrooms (6 x 3m) upstairs with 3 beds in each one, with a small tables, some furniture, wardrobes and the bed clothes. Downstairs there is a toilet and a bathroom with shower.
    The cottage is equiped by central heating.

Tourism:
    In Spišská Nová Ves there is a sport hall, outside and inside swimming pools, a fitness centre, an ice-hockey stadium and there are lots of interesting sights in the historical centre of the town.
    There are also other historical places for example Levoča (11 km's from Spišská Nová Ves).
    We have good conditions for skiing in winter and possibilities for touristic trips or walks in Slovak paradise or in High Tatras (35 km's from Spišská Nová Ves).

    Das Ferienhaus ist 6 KM von der Kreissstadt Spišská Nová Ves entfernt. Es befindet sich im Nationalpark Slovenský raj (Das Slowakische Paradies), Teil Košiarny briežok in schoenem Wald.

Umgebung des Ferienhauses:
    Das Ferienhaus ist mit Wiese und Laubbäumen umgeben. Vor dem Feriehaus sind 2 Parkplätze fuer PkW. In den Nachbarwäldern kann man schoene Spariergänge und Touristik unternehmen.
    Unweit vom Ferienhaus ist ein kleines Restaurant.

Einrichtung des Ferienhauses:
    Das Ferienhaus ist gemauert, komplett fuer die Sommer - und Wintersaison ausgestattet, Bette fuer 6 Personnen + 2 Zubette.
    Einbaukueche mit Elektrogeräten ausgestattet - Kuehlschrank mit Gefrierschrank, Kaffeemaschine, Elektroherd. Zur Verfuegung sind Kuechengeschirr, Teller, Gläser, usw. Tisch mit Sesseln, warmes und kaltes Wasser. In 42 m2 grossem Wohnzimmer befindet sich Kamin, Esstisch, Schränke, Sofa mit 2 Liegeplätzen, 2 Stuehle, Fernsehengerät mit Sattelittenantene, Radio, Treppe.
    Zur Verfuegung sind auch verschiedene Spiele, Buecher uber die Region, Karten und touristische Publikationen.
    Im ersten Stock sind 2 Schlafzimmer 18 m2, in jedem Zimmer 3 Bette (in einem Ehebett), Bettwäsche, usw. Aus dem Flur fuerht die Tuer in die Toilette und ins Bad, wo der Waschbecken und die Dusche ist, warmes und kaltes Wasser.
    Die Heitzung des Ferienhauses wird mit Kamin und elektrischen Konecktoren versorgt.

Touristische Moeglichkeiten:
    In der Stadt Spišská Nová Ves befindet sich die Sporthalle, bei ihrer Nachbarschaft ist das Hallenbad und mehrere Schwimbäder draussen, Fitness u. ä. In der Region sind zahreiche Termalschwimmbäder wie in Vrbov bei der Hohen Tatra.
    Die historische Stadt Levoča ist 11 KM und die Hohe Tatra 35 KM entfernt.
    Slowakischen Paradies sind hervorraende Moeglichkeiten fuer die Touristik in den Schluchten mit herrlichen Wasserfällen im Sommer auch im Winter. In der Nähe gibt es 4 Skilifte mit dem Kunstschnee.

    Chata znajduje sie 4 km od obvodovego miasta Spišská Nová Ves w narodovym Parku Slowacky Raj - czese Košiarny briezok w pieknej i pryjemnej lešnej okolici.

Okolica chaty:
    Wokól chaty jest travnik obsadony iglastymi i lisciastymi drevami, nadajycy sie do zabav i opalonia. Pred chaty znajdujy sie stol z Lavkami, miejsce na ognisko z lavečkami mystosovane do grilowania, miejsce do parkowania dla auta. Nie daleko chaty jest regionálna restauracja.

Wyposazenie chaty:
    Chata jest murovana i kompletnie wyposazona na potrzeby letniego i zimowego Wypoezyntsu dla 6 osob + 2 dostawki.
    W kuchni znajduje sie elektrycznakuchenka, ladovka z zamrazalnikiem, ekspres do kawy, komplet naczyn kuchennych.
    V salone /7x 6m/ jest kominek, stol, meble, rozkladana wersalka, dvie fotele, dvie pristawki, kolorovy telewizor, z antena satelitarna, radio, gry zespolowe, ksiazkowe publikacje o okolicy, mapy, innd turistyczna literatura.
    Na pietrze sa 2 sypialnie /6 x 3m/ po 2 lozka. Z korytarza jest wejscie do wc i lazienka, gdzie znajduje sie umywalka i prysznic z ciepla i zimna woda.
    Chata posiada centralne ogriewanie kminekem i el.konvektorem.

Turystyczne atrakcje:
    W Slowackim Raju sa doskonale warunki dla pieszych wycieczek po dolinach z drabinkami, lesnych sciezkach, znakowanych turystycznych szlakach, zarowno w lecie jak i w zimie. W bezposiedniej okolicy - 4 km sa 4 naveiarskie wyciagi ze sztusznym sniezeniem.


webmaster