Rekreačný domček Erika    Dobšinská ľadová jaskyňa


MOBIL: ++421-918-056624
EMAIL: spinerova.erika@gmail.com
WWW: www.slovenskyraj.sk/erika/
GPS: N 48.872838°
E 20.302407°
ADRESA: 049 71 Dobšinská Ľadová Jaskyňa 38

    Rekreačný domček Erika sa nachádza v obci Stratená časť Dobšinská Ľadová Jaskyňa vo vzdialenosti 20 minút pešej chôdze od vchodu do svetoznámej Dobšinskej ľadovej jaskyne zapísanej v zozname UNESCO. Domček stojí v horskom prostredí a ponúka možnosti pešej turistiky v národnom parku Slovenský raj (Zejmarská roklina, Geravy, Havrania skala, Veľký Sokol).
    V lete je možnosť kúpania, člnkovania a lovu rýb na vodnej nádrži Dedinky, jazda na koni a zber lesných plodov. Vo vzdielenosti 2 km od chaty sa nachádza lanopark Tarzania. V zimnom období lyžiarske strediská ponúkajú možnosť zjazdového lyžovania v Telgárte, Vernári, Dedinkách a Mlynkoch-Biele Vody a 500 m od ubytovania je bežecký areál kde sa každoročne konajú Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach.
    Z objektu je možné robiť celodenné výlety do blízkych Vysokých Tatier (50 km), navštíviť kaštieľ Betliar, Levoču, Spišský hrad a termálne kúpalisko Vrbov.

Popis objektu (10 lôžok):
    - 2 samostané izby (2/2)
    - 1 izba v podkroví (1/6)
    - spoločenská miestnosť s posedením, krbom, TV-SAT a vybaveným kuchynským kútom (sklokeramická varná doska, chladnička, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica) s jedálenským stolom
    - sociálne zariadenie (umývadlo, sprcha, 2x WC)
    - samostatné WC s umývadlom
    - miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží
    - celoročná prevádzka, teplá a studená voda, teplovzdušné krbové kúrenie

    Možnosť bezplatného parkovania áut pri objekte, stravovania v blízkej reštaurácii a príjemného večerného posedenia pri ohnisku a grile.

    Cena ubytovania za osobu na noc: 8-15 € (závisí od vyťaženosti objektu).


webmaster