Penzión Dobšinka    Dobšiná


TELEFÓN: ++421-58-7941402
MOBIL: ++421-903-958449
EMAIL: kmisankova@gmail.com
WWW: www.dobsinka.sk
www.slovenskyraj.sk/dobsinka/
GPS: N 48.819129°
E 20.352709°
ADRESA: Rybárska 17
049 25 Dobšiná


    Chalupa Dobšinka je situovaná v tichej časti na okraji malebného mestečka Dobšiná, priamo pod lesom pri žblnkotavom potoku.
    Krásna okolitá príroda Slovenského Rudohoria ponúka dostatok možností na turistiku, romantické prechádzky či cyklistiku. Veľmi blízko je to od nás do krásnych roklín a tiesňav Slovenského raja či na Muránsku planinu. Počas Vašej dovolenky určite navštívte známe tunajšie jaskyne: Dobšinská ľadová jaskyňa, 4 jaskyne Slovenského krasu, ktoré sú od roku 1995 zaradené do svetového dedičstva UNESCO a blízke historické pamiatky (Levoča, Spišský hrad, kaštieľ Betliar), ku ktorým Vás s radosťou nasmerujeme.

    Ponúkame Vám príjemné ubytovanie v samostatnej chalupe s celkovou kapacitou 10 osôb. Chalupa je rozdelená na dva samostatné apartmány s vlastnými vchodmi.
    Prvý menší apartmán disponuje kapacitou 4 osôb. Využívať v ňom môžete trojlôžkovou spálňu s možnosťou jednej prístelky, plne vybavenú kuchynku s jedálenskou časťou a kúpeľňu s toaletou.
    V druhom apartmáne sa pohodlne ubytuje 6 osôb v dvoch dvojlôžkových spálňach s možnosťou jednej prístelky. Aj tento apartmán je vybavený kompletne zariadenou veľkou kuchyňou s jedálenským posedením a kúpeľňou s toaletou. Samozrejmosťou oboch apartmánov je televízor so satelitným príjmom a WiFi pripojenie na internet.

    V záhrade si môžu ubytovaní hostia príjemne posedieť v altánku s vonkajším posedením, ohniskom, grilom a kotlíkom. Deti si môžu v záhrade užívať na šmýkačke, hojdačkách a tí menší v pieskovisku. Parkovanie je možné priamo pri objekte.
    Ubytovanie je veľmi vhodné pre rodiny s deťmi, pracovné a obchodné cesty či športové a rekreačné účely. Srdečne Vás k nám pozývame oddýchnuť si a načerpať nových síl. Tešíme sa na Vašu návštevu.

    Cena ubytovania za osobu a noc od 10 € + 0,50 € poplatok mestu, záleží od počtu prenocovaní a počtu osôb.

    Sehr geehrte Gäste,
    Unsere Pension Dobšinka befindet sich am Rand der alten kleinen Bergbaustadt Dobšiná und bietet Ihnen ein Familienmilieu an.
    Dobšiná liegt im Herzen des Slowakischen Erzgebirges 468 m über dem Meeresspiegel auf beiden Ufern des Baches Dobšinský potok. Es ist das Eingangstor in den Nationalpark Slowakisches Paradies, der zu den schönsten Nationalparks der Slowakei zählt. Gebildet von den Westkarpaten, er ist ein Bestandteil des Gemer - Spiš Karstes und liegt nur 40 km östlich von der Hohen Tatra.
    Das Gebiet des Slowakischen Paradieses ist eine Oase der Ruhe, ein wunderschönes Werk der Natur mit bunten Pflanzen, Wasserfällen, Schluchten und Höhlen (Die Eishöhle Dobšinská Ľadová Jaskyňa) - ein idealer Ort für alle, die Erholung suchen.
    In jeder Jahreszeit ist es hier wunderschön. Es gibt hier zahlreiche Sportmöglichkeiten - Radfahren, Fischfang, Skilaufstrecken, Schneepisten für Anfänger und Fortgeschrittene, Wanderwege, Wassersporte usw.
    Die Stadt Dobšiná liegt auf der von Spiš nach Gemer führenden Gothischen Strasse, auf der sich eine Menge von historischen Denkmälern befindet (Levoča, die Burg Spišský hrad, zahlreiche Kirchen, das Kastell Betliar, die Burg Krásna Hôrka und 4 Höhlen des Slowakischen Karstes, die seit 1995 zum kulturellen Erbe von UNESCO gehören.

    Mili goście!
    Zapraszamy do pensjonatu Dobšinka, który jest położony na skraju starego górniczego miasteczka Dobšiná i oferujemy wypoczynek w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.
    Dobšina jest dobrym miejscem wypadowym dla tych, którzy chcą poznać uroki Parku Narodowego Słowacki Raj, jednego z najładniejszych parków narodowych na Słowacji. Słowacki Raj to teren pałożony na południowy wschód od miasta Poprad. To oaza spokoju, piękne dzieło przyrody z licznymi zielonymi wąwozami, malowniczymi skałami, przepaściami, wodospadami, kanionami i jaskiniami (np.Dobšinska Ľadová Jaskyňa). Można znaleźć tutaj wszystko co potrzebne, aby odpocząć w górach.
    O każdej porze roku jest tutaj ładnie. Trasy turystyczne i rowerowe, ośrodki sportów wodnych, możliwość wędkowania, trasy zjazdowe i łyżwiarskie w zimie - wszystko to czeka na turystów.
    Miasto jest częścią Gotyckej Drogi, która wiedzie od Spisza do Gemeru i słynie z wielu gotyckich i renesansowych zabytków. Niektóre z nich m.in. miasto Levoča, zamek Spiski, kasztel Betliar, zamek Krasna Horka, a także cztery jaskinie Słowackiego Krasu (od 1995 r. wpisane do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO), znajdują się w promieniu 40 km od naszego pensjonatu.


webmaster